Open dag in Tilburg én Eindhoven
Benieuwd of De Rooi Pannen bij jouw kind past? Ervaar het zelf tijdens de open dagen. Deze worden twee keer per jaar georganiseerd.
Aanmelden open dagGrote kans dat je Jack (12) al hebt gezien op onze open dag-posters! Achter zijn stoere blik schuilt het verhaal van een ontdekker die graag dingen uitprobeert. Jack zit in het tweede leerjaar van het vmbo. Van koken tot recreatie en van presenteren tot programmeren: op school doet hij veel in de praktijk om te ontdekken wat hij leuk vindt. En dat is precies waar het op onze vmbo-scholen om draait.
Tijdens de open dag van De Rooi Pannen kreeg Jack meteen een goed gevoel bij de school. In het eerste leerjaar maken leerlingen op het vmbo kennis met verschillende praktijkvakken. Door het uitgebreide aanbod ontdekken leerlingen op een leuke manier waar ze blij van worden.
Toen Jack voor het eerst zelf aan de slag mocht in de keuken, merkte hij meteen dat hij dat leuk vond. Hij koos daarom na het eerste leerjaar voor het profiel Horeca, Bakkerij en Recreatie (HBR). In Tilburg staat dit profiel ook wel bekend als De weg van eten, drinken en vrije tijd. Thuis past hij recepten voor pannenkoeken inmiddels graag aan om ze nóg lekkerder te maken.
Dit ga je leren in Tilburg Dit ga je leren in Eindhoven
Jack staat op school niet alleen in de keuken. Bij het vak Vrije tijd (recreatie) bedenkt hij bijvoorbeeld een complete spelshow. Hij vindt het fijn dat hij zich tijdens zo’n praktische opdracht kan focussen op zijn eigen werk. Daar leert hij ook dat je niet alles meteen in één keer goed hoeft te kunnen. Als een opdracht niet gelijk lukt, kan Jack best even balen. Maar opgeven doet hij niet.
Zo werkte hij vorig jaar aan een houten auto met aanhanger. Dat ging niet meteen goed, maar met wat extra uitleg en geduld kreeg hij het toch voor elkaar. En presenteren? Dat vindt Jack soms nog spannend. Door dit te oefenen krijgt hij er steeds meer vertrouwen in.
Dat Jack De weg van koken, bakken en vrije tijd heeft gekozen, betekent niet gelijk dat hij later kok wil worden. Misschien wordt hij wel politieagent of voetballer of ontwikkelt hij zich verder in de vrijetijdssector.
Eén ding is zeker: Jack is nog lang niet uitgeleerd. En zijn toekomst ligt nog volledig open. Zo gaat hij de komende tijd weer iets heel nieuws proberen op school: programmeren. Hij is nieuwsgierig of hij dit kan. Of het nou bij hem past of niet: hij leert er altijd weer iets van over zichzelf.
Aan leerlingen die nog niet weten welke school of profiel bij hen past, geeft Jack een duidelijk advies: kom zelf bij De Rooi Pannen kijken. Volgens hem is het een leuke school met leuke docenten. Een open dag hielp hem om een keuze te maken. Daarna begon het echte ontdekken pas. Tijdens de lessen en door het echt te doen.
Nee, zeker niet! Op onze vmbo-scholen krijgt jouw kind de tijd om te ontdekken waar zijn of haar talenten liggen. De opbouw verschilt per locatie, maar op beide scholen staat ontdekken centraal:
In het eerste leerjaar maakt je kind breed kennis met de praktijk. Aan het einde van jaar 1 kiest je kind een profiel: De weg van eten, drinken en vrije tijd (HBR), De weg van iets nieuws maken met de computer (MVI) of De weg van maken, reclame en verkopen (D&P voor basis/kader of E&O bij de mavo). Aan het eind van leerjaar 2 volgt de definitieve plaatsing in de passende leerweg (basis, kader of mavo).
Dit zijn onze leerjaren in Tilburg
Alle leerlingen starten in het eerste jaar met basisvakken én praktijklessen HBR, waarin een dienstverlenende houding en zelfstandigheid centraal staan. In het tweede jaar rondt je kind de basisvorming af. Vanaf leerjaar 3 gaan de praktijkuren omhoog én staat de definitieve leerweg (basis, kader of mavo/gemengd) vast.
Kortom: op beide locaties leert je kind eerst door te doen, waarna we samen kijken welke richting én/of welk niveau het beste passen!
Dit zijn onze leerjaren in Eindhoven
Iedere klas krijgt een vaste mentor die de leerling intensief begeleidt op sociaal én organisatorisch vlak. De mentor is het eerste aanspreekpunt voor jou als ouder en helpt je kind bij het plannen, wennen en opbouwen van zelfvertrouwen. Ook is er een Ondersteuningsadviesteam (OAT) dat in beeld komt wanneer een leerling meer ondersteuning nodig heeft dan de mentor kan bieden.
Op onze scholen is er veel ruimte voor persoonlijke aandacht. We bieden ondersteuning bij studievaardigheden en helpen leerlingen stap voor stap hun eigen talent en zelfvertrouwen te ontdekken.
Absoluut. Een vmbo-diploma van De Rooi Pannen biedt een sterke basis en directe toegang tot alle mbo-opleidingen (niveau 2, 3 en 4). Dat kan zijn op het mbo van De Rooi Pannen, maar uiteraard ook op andere mbo-scholen. De brede vaardigheden die ze bij ons leren, en de beroepshouding die ze hier ontwikkelen, nemen ze mee naar elke vervolgstap.
Voor het vmbo betaal je geen lesgeld. Ook betaal je bij De Rooi Pannen geen andere schoolkosten. Wij zorgen voor de boeken, laptop en andere spullen die nodig zijn voor de lessen. Ook voor excursies hoef je niet te betalen. De enige uitzondering hierop zijn spullen die eigendom worden van jou, zoals vakkleding.
Voor de laptop wordt voor de start van het schooljaar een borg van €150 in rekening gebracht. Aan het einde van de schooltijd krijg je deze borg weer terug. Mocht de borg niet betaald kunnen worden, dan kunnen ouders contact opnemen met Stichting Leergeld bij hen in de buurt.
De beste manier om dat te ontdekken is door samen sfeer te komen proeven op onze locaties in Tilburg of Eindhoven! Je bent van harte welkom tijdens onze open dagen en de proef- en beleefdagen om het echt te ontdekken.
Een vol restaurant, een bruiloft in de feestzaal en tegelijkertijd een verjaardag in de private room: bij De Leemer Hoef is geen dag hetzelfde. Midden in het...
Van perfect gebakken brood tot gastvrijheid op topniveau: tijdens het Nederlands kampioenschap Koken, Bakken en Serveren op 26 maart lieten vmbo-leerlingen uit...
Praktisch ingestelde leerlingen met een mavo- of havo-advies kunnen nu in Tilburg een alternatieve leerroute volgen, waarin zij in slechts zes jaar zowel hun...