Van student tot PSV-marketeer met een passie voor kidsmarketing

Trotse alumnus, Megan Aerdts, zet zich in om de jongste PSV-fans te enthousiasmeren en te binden aan de club. De Eindhovense is inmiddels werkzaam als Junior Coördinator Marketing bij PSV. Haar missie? Kinderen in de Brainport-regio kennis laten maken met sport, voetbal, PSV en mascotte Phoxy natuurlijk. Met een PSV FANclub lidmaatschap en Phoxy creëert ze de eerste band tussen club en kind. “Zo beleven ze toffe momenten bij de club, profiteren ze van leuke voordelen en voelen ze zich écht onderdeel van PSV,” zegt Megan. Via social media, evenementen en de PSV Brainport Scholenchallenge combineert ze spel, sport en educatie. In dit verhaal ontdekken we haar reis, ervaringen en de unieke link tussen PSV en De Rooi Pannen. 

Een onverwachte, maar waardevolle studiekeuze 

Megan volgde destijds de opleiding Leisure & Hospitality aan De Rooi Pannen in Eindhoven. Tegenwoordig heet deze opleiding Leidinggevende leisure & events. “Het was normaliter een vierjarige opleiding, maar onze jaargang kreeg te horen dat er een overgang plaatsvond naar drie jaar. Dat was een meevaller,” vertelt ze. Achteraf gezien had ze misschien voor marketing gekozen als dat er destijds ook was geweest, maar de keuze voor Leisure & Hospitality bleek waardevol. “Ik heb er veel geleerd over gastvrijheid, presenteren en het omgaan met kinderen en grote groepen mensen. Dat onderscheidt me nu nog steeds in mijn werk,” blikt ze terug. 

De keuze voor De Rooi Pannen was niet vanzelfsprekend. “Ik had eigenlijk interesse in zorg, maar kwam via via bij De Rooi Pannen terecht. Een vriendin vertelde dat je tijdens deze opleiding ging dansen en met je klas shows mocht opzetten. Het entertainmentgedeelte sprak me direct aan.” 

Studenten van De Rooi Pannen openden de PSV Brainport Scholenchallenge in 2025 met een unieke dans.

Een vriendin vertelde dat je tijdens deze opleiding ging dansen en met je klas shows mocht opzetten. Het entertainmentgedeelte sprak me direct aan.

Megan | Oud-student Leidinggevende leisure & events

Bijzondere herinneringen aan De Rooi Pannen 

Haar tijd bij De Rooi Pannen Eindhoven Toerisme, Leisure & Marketing zit vol mooie herinneringen. Zo is Megan haar docent Engels, Geert Schipperheijn, onder studenten beter bekend als ‘Schippy’, het meest bijgebleven. Ook de bijzondere projecten en reizen staan haar nog helder voor de geest, zoals de fakkeltocht in Winterberg waarbij ze in het Duits moest spreken en de midweek op camping TerSpegelt, waar ze samen met medestudenten animatieprogramma’s bedacht. Daarnaast was de eindshow op school een hoogtepunt, waarin ze haar creatieve kant volledig kon laten zien. 

Van entertainment naar PSV 

Tijdens haar studie liep Megan twee keer stage in Nederland, bewust. “Ik twijfelde om naar het buitenland te gaan, maar was bang dat mijn Engels niet goed genoeg was. Achteraf had ik het misschien gewoon moeten doen,” geeft ze eerlijk toe. Na haar studie nam ze een tussenjaar, werkte veel en deed entertainmentklussen. Ze bleef uiteindelijk hangen bij een dansstudio, waar ze na haar stage fulltime op kantoor ging werken. Hier verzorgde ze danslessen, workshops, optredens, danskampen en theatervoorstellingen. Daarnaast hield ze zich bezig met social media. Iets wat goed aansloot op haar opleiding. 

Hoewel ze geen voetbalachtergrond had, kwam de vacature bij de PSV FANclub op haar pad via een collega die wél fan was. “Ik dacht: wat is mijn affiniteit met voetbal? Maar toen ik de vacature las, wist ik het: dit is het!”. Hier startte ze als medewerker bij de PSV FANclub. Na drie jaar kreeg ze de kans om door te groeien naar het marketingteam, waar ze nu Junior Coördinator Marketing is met een speciale focus op kidsmarketing. 

Portretfoto van Megan met een rode achtergrond van haar werkgever PSV

Ik dacht: wat is mijn affiniteit met voetbal? Maar toen ik de vacature las, wist ik het: dit is het!

Megan | Oud-student Leidinggevende leisure & events

 

 

De kracht van de PSV Brainport Scholenchallenge 

Een van de grootste projecten waar Megan aan werkt is de PSV Brainport Scholenchallenge. Dit initiatief brengt techniek, onderwijs en voetbal samen, met steun van PSV en bedrijven als Philips, Jumbo, VDL, ASML en CSU. Dit jaar bedachten leerlingen uit groep 6 hoe het Philips Stadion in 2030 duurzaam kan zijn, onderzocht groep 7 wat een gezonde Brainport-inwoner van de toekomst nodig heeft en ontwierp groep 8 een nieuwe must-have voor de PSV FANstore. 

De Scholenchallenge staat erom bekend dat het altijd ontzettend veel originele ideeën oplevert en laat zien hoe creatief kinderen kunnen presenteren. Iedere klas werkt wekenlang aan een opdracht om binnen een thema met eigen innovaties te komen. Tijdens de finale in het Philips Stadion presenteren de leerlingen hun ideeën aan een professionele vakjury, bestaande uit vertegenwoordigers van alle partnerbedrijven. Een geweldige afsluiting van het harde werk in de klas! Dit jaar introduceerden ze enkele nieuwe elementen, zoals een danschallenge met een videoclip met studenten van De Rooi Pannen, een skeelerclinic van de Sven Kramer Academy en een creatieve LEGO-bouwopdracht waarbij leerlingen een compleet spelersdorp ontwerpen.  

 De samenwerking tussen PSV en De Rooi Pannen 

Megan bracht zelf de samenwerking tussen PSV en De Rooi Pannen naar een hoger niveau. “We hadden al connecties met scholen in de omgeving, maar niet zo’n structurele samenwerking,” vertelt ze. Zo leveren eerstejaars De Rooi Pannen-studenten van de richting Leisure & Events wederom een belangrijke bijdrage aan het evenement. Vorig jaar waren zij verantwoordelijk voor het entertainment tijdens de opening en afsluiting. Dit jaar gingen ze nog een stap verder: ze hebben een videoclip opgenomen die in alle klaslokalen werd getoond, zodat kinderen de dans al konden oefenen voordat het event op 20 mei begon. Megan vindt het geweldig om met de studenten samen te werken. “Ik herken mezelf in hen. Ze kunnen tijdens hun studie echt al unieke praktijkervaring opdoen, iets dat ik ook enorm vet vond toen ik nog studeerde.” 

Ontdek onze Toerisme, Leisure & Marketing-scholen

Lees meer over de school De Rooi Pannen Toerisme, Leisure & Marketing. Je vindt deze school in Tilburg, Eindhoven en Breda. Ontdek welke richting het beste bij jou past! 

Lees meer over de school

Ervaar zelf praktijkgericht onderwijs!

Je kunt op meerdere momenten in het jaar binnenkijken in onze scholen. Bijvoorbeeld tijdens een open dag of meeloopdag.

Bekijk hier de open dagen, meeloopdagen en Experience days