Creatieve vrijheid en passie
Niet alleen stages, maar ook projecten zorgen voor de nodige praktijkervaring. “Het leukste project vond ik het Printemps-project, waarbij wij de inrichting voor een winkel in Parijs moesten maken,” vertelt Melanie. “We mochten 2 weken doen wat we wilden: proefjes doen, materialen zoeken, foto’s maken. Alles nog zonder opdracht, zodat je je creativiteit de vrije loop kon laten. Ik had iets gemaakt met suiker. Daarna kwam de opdracht: we moesten een winkel maken, met een stoel in de ruimte. Ik ben nog steeds trots op wat ik toen maakte. Het model heb ik bewaard en ligt bij mijn vader op de zolder. ” Lachend sluit ze af: “Ik herinner me die opdracht nog als de dag van gisteren.”
Van studie naar werkvloer
“Toen ik klaar was met mijn studie, wist ik niet precies wat ik wilde. Ik dacht, ik ga eens rustig nadenken,” vertelt Melanie. Ze had altijd wel het idee dat ze wilde ondernemen en haar interesse lag ook bij kinderspeelgoed, maar ze wist niet precies waar ze moest beginnen. Ze ging daarom werken bij de lokale supermarkt en groeide daar uiteindelijk door tot filiaalmanager van zelfs 2 locaties. “Ik ben in deeltijd verder gaan studeren, want ik wilde meer kennis over het ondernemerschap. Het leukste vind ik nog steeds om echt op de werkvloer te staan.”
Het begin van Grennn
In 2020 richtte Melanie samen met haar partner Jonathan Grennn.nl op. Bij Grennn maken en verkopen ze duurzaam speelgoed, zoals speelbakken voor zand, rijst en confetti. Het speelgoed van Grennn, dat kinderen helpt in hun ontwikkeling, werd snel populair. Sinds de start van Grennn, zijn er al twee verhuizingen naar grotere locaties geweest.